Træner Udvalget er i fuld gang

15-03-2021, 07:02 AM

Tu Nyhed

Eksamen for aspiranter og assistenttrænere
Da Covid-19 satte en stopper for eksamen i 2020 har Klubben for F.T. Spaniels i år 11 aspiranter/assistenttrænere der skal til eksamen.

Eksamen vil i år foregå på Møllerup Gods 01. maj 2021, deltagerne får den endelige invitation samt dagsorden efter 09. april 2021

Trænerseminar
Vi planlægger Trænerseminar for klubbens licenstrænere og aspiranter i løbet af sommeren. Info herom vil blive sendt til mail til deltagerne, ligeledes vil der kommer info i klubbens blad, når alle detaljer er på plads.

Vi har i TU brugt den seneste tid på at få opdateret hjemmesiden og bladets info ang. træningspladserne, men skulle der være nogen, der skal have noget rettet så kontakt Trænerudvalget på flg. mail: tu@ftspaniels.dk